Zaloguj się
Login:
Hasło:

W krainie herbat

Strona główna -> Teksty -> W krainie herbat

W krainie herbat

Nie tylko kawy mają swoich zwolenników. Aromatyczna herbata wybierana jest przez osoby szukające relaksu, smacznego napoju oraz nowych doznań dla podniebienia. Wiele sklepów oferuje herbaty na wagę, które kuszą zapachem oraz wyglądem. Wiadomo, że są one lepszej jakości niż pokruszone w torebkach listki.


Picie herbaty w niektórych krajach jest wprost celebrowane. To wyjątkowa chwila powolnego zaparzania liści różnych odmian wyselekcjonowanych przez kiperów. Kilka osób zasiada do rozmowy z czajniczkiem aromatycznego napoju.

Istnieje wiele rodzajów herbat nazwanych odpowiednio do koloru naparu jaki tworzą. Białe, zielone, czerwone czy czarne herbaty mają wiele swoich odmian i wykorzystywane są nie tylko do picia dla przyjemności, ale też maja właściwości lecznicze. Zawierają one antyoksydanty spowalniające procesy starzenia się organizmu, substancje regulujące trawienie czy działające odprężająco. Wieczór z kubkiem herbaty może stać się codziennym rytuałem oraz chwilą relaksu.

W zależności od czasu zaparzania niektóre z herbat wykazują działanie wyciszające lub pobudzające, ważna jest więc odpowiednia wiedza na temat przygotowania trunku.


Herbaty z kawałkami owoców, ich skórką lub przyprawami działają również rozgrzewająco i dostarczają witamin. Od wieków dobroczynna moc roślin i ziół jest wykorzystywana do stymulowania procesów w organizmie. Przy tym napój o niepowtarzalnym smaku sprawia również przyjemność kubkom smakowym i optymistycznie nastraja.

Pozostałe artykuły

Każda piekarnia - i ta mała i duża, musi być odpowiednio wyposażona. Tylko wtedy możliwa będzie sprawna produkcja wyrobów spożywczych na szeroką skalę.

Więcej: Co musi znaleźć się w piekarni
Wybranie jedzenia na przyjęcie komunijne, chrzciny, wesele czy innego typu imprezy jest bardzo ważną kwestią. Chcemy by goście byli zadowoleni z podawanych potraw, ale i coraz częściej pragniemy zmian i zwykły kotlet schabowy z ziemniakami, mimo

Więcej: Jakie menu na przyjęcie wybrać?
Przyjęcia z okazji jubileuszy, rocznic czy komunie to sposób na celebrowanie danej okazji z bliskimi ludźmi. Coraz częściej są one organizowane w lokalach i nie postrzega się tego jako wyrzucania pieniędzy. Co więcej urządzenie

Więcej: Udana impreza okolicznościowa
Włoska kawa jest bardzo smaczna, aromatyczna. Mamy tu do czynienia z różnorodnymi propozycjami - od typowej espresso, przez cappuccino, aż po wyborną caffe latte. Aby zaparzyć prawdziwą kawę włoską - należy zakupić profesjon

Więcej: Włoska kawa